Dodatki / Download

Wersja testowa - 16-11-2012

( Minecraft 1.4.5 Pre-release )

Ściągamy plik Clienta, jeżeli ma rozszerzenie '.zip', zmieniamy je na '.jar' i podmieniamy ten plik z oryginalnym znajdującym się w katalogu gry, a dokładnie w katalogu 'bin' , do folderu można się dostać z poziomu windowsa: Start > Uruchom... i wpisujemy polecenie '%appdata%' a następnie przechodzimy do katalogu '.minecraft' i podkatalogu 'bin' .

Można sobie zrobić kopię oryginalnego pliku, zmieniamy jego nazwę np. na 'minecraft_orginal.jar', przyda się jak będziecie chcieli się cofnąć do aktualnej wersji. Oczywiście można się cofnąć wymuszając update w Launcher, jednak utracimy wtedy wszystko, co ewentualnie zainstalowaliśmy ręcznie ( mody ). Jeżeli wszystkie dodatki instalujecie za pomocą programu 'mcpatcher', nie ma takiego problemu, po update robicie po prostu jeszcze raz Patch'a.

Wersja testowa z założenia może zawierać błędy, mogą nie działać mody które działają z oficjalną wersją, mogą się także źle wyświetlać niektóre bloki, jeżeli używacie texturpacków.

Pobierz:
Client: http://assets.minecraft.net/1_4_5/minecraft.jar
Server: http://assets.minecraft.net/1_4_5/minecraft_server.jar
http://assets.minecraft.net/1_4_5/Minecraft_Server.exe


Lista Itemów do Minecraft

Pobierz: Lista Items do Minecraft

mcpatcher do Minecraft 1.4.2 / 1.4.4 / 1.4.5

Program mcpatcher dla Windows możesz pobrać tutaj: mcpatcher-2.4.3_04.zip, dla pozostałych systemów tutaj: mcpatcher-2.4.3_04.jar, dalej postępuj analogicznie jak w przypadku mcpatcher do Minecraft 1.7.3, opis poniżej.


mcpatcher do Minecraft 1.2.5 / 12w30e

Program mcpatcher dla Windows możesz pobrać tutaj: mcpatcher-2.4.0.zip, dla pozostałych systemów tutaj: mcpatcher-2.4.0.jar, dalej postępuj analogicznie jak w przypadku mcpatcher do Minecraft 1.7.3, opis poniżej.


mcpatcher do Minecraft 1.2.5 / 1.3.1 / 1.3.2 / 12w41a

Program mcpatcher dla Windows możesz pobrać tutaj: mcpatcher-2.4.3_01.zip, dla pozostałych systemów tutaj: mcpatcher-2.4.3_01.jar, dalej postępuj analogicznie jak w przypadku mcpatcher do Minecraft 1.7.3, opis poniżej.


mcpatcher do Minecraft 1.2.5 / 12w30e

Program mcpatcher dla Windows możesz pobrać tutaj: mcpatcher-2.4.0.zip, dla pozostałych systemów tutaj: mcpatcher-2.4.0.jar, dalej postępuj analogicznie jak w przypadku mcpatcher do Minecraft 1.7.3, opis poniżej.


mcpatcher do Minecraft 1.2.4 / 1.2.5 / 12w26a

Program mcpatcher dla Windows możesz pobrać tutaj: mcpatcher-2.3.7_02.zip, dla pozostałych systemów tutaj: mcpatcher-2.3.7_02.jar, dalej postępuj analogicznie jak w przypadku mcpatcher do Minecraft 1.7.3, opis poniżej.


mcpatcher do Minecraft 1.2.3

Program mcpatcher dla Windows możesz pobrać tutaj: mcpatcher-2.3.4_01.zip, dla pozostałych systemów tutaj: mcpatcher-2.3.4_01.jar, dalej postępuj analogicznie jak w przypadku mcpatcher do Minecraft 1.7.3, opis poniżej.


mcpatcher do Minecraft 1.1

Program mcpatcher do Minecraft 1.1 możesz pobrać tutaj: mcpatcher-2.3.3_02.zip, dalej postępuj analogicznie jak w przypadku mcpatcher do Minecraft 1.7.3, opis poniżej.


mcpatcher do Minecraft 1.0.0

Program mcpatcher do Minecraft 1.0.0 możesz pobrać tutaj: mcpatcher-2.3.1.zip, opis poniżej.


mcpatcher do Minecraft 1.8.1

Program mcpatcher do Minecraft 1.8.1 możesz pobrać tutaj: mcpatcher-2.2.2.zip, opis poniżej.


mcpatcher do Minecraft 1.7.3

Program mcpatcher pod windows jest plikiem wykonywalnym exe, możesz go pobrać tutaj: mcpatcher-2.1.0_02.zip,

wypakowujemy plik z archiwum i uruchamiamy, naszym oczom ukaże się coś takiego:

ścieżki 'Orginal' i 'Output' powinny ustawić się automatycznie, w zasadzie nie musimy dokonywać żadnych zmian. Jeżeli naciśniemy przycisk 'Patch', Minecraft będzie już rozpoznawał tekstury HD.

Aby dodać nowy moduł klikamy przycisk z '+', otworzy się menager plików i wybieramy docelowy plik, w tym przykładzie będzie to plik splszczenia 'Minecraft_Polish_Beta_1.7.3_mcpatcher.zip', pojawi się okienko jak poniżej, klikamy 'OK'

w kolejnym okienku znajduje się lista plików z naszego patcha, zatwierdzamy klikając 'OK'

jak widać poniżej nowy moduł został dodany do programu, teraz wystarczy już tylko kliknąć przycisk 'Patch', by nowe pliki zostały dodane do Minecraft'a.

W każdej chwili możemy wycofać zmiany używając przycisku 'Unpatch'.

Żeby dodawać inne moduły może być potrzebny moduł ładujący ModLoader_1.2.4.zip odpowiedni do wersji gry. Więcej na ten temat znajdziesz w dziale Minecraft Mody.


Spolszczenie do Minecraft 1.0.0

Spolszczenie pochodzi ze strony pl.minecraftwiki.net.

Aktualizacja !!! (wersja spolszczenia 1.2)

Spolszczenie możemy zainstalować za pomocą programu 'mcpatcher', po wybraniu archiwum zaznaczamy katalog 'minecraft' jak na rysunku poniżej, dopiero wtedy możemy zatwierdzić przyciskiem 'OK'.

Instalacja ręczna, instrukcja wewnątrz archiwum.
Pobierz: Minecraft_1.0.0_PL_v1.2.zip


Spolszczenie do Minecraft 1.8.1

Instalacja mcpatcher'em, patrz wyżej:

Instalacja ręczna, instrukcja wewnątrz archiwum.
Pobierz: Minecraft_Polish_Beta_1.8.1.zip


Spolszczenie do Minecraft 1.7.3

Archiwum przystosowane do instalacji mcpatcher'em:
Pobierz: Minecraft_Polish_Beta_1.7.3_mcpatcher.zip

Orginalna wersja, instrukcja instalacji wewnątrz archiwum.
Pobierz: Minecraft_Polish_Beta_1.7.3.zip